سخنی مهم با مادران به خصوص مامان اولی ها

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تصویر ثابت شیردهی بقیه مامان­ ها را که تا کنون دیده­ اید فراموش کنید!

چقدر راحت شیر می­ دهند ولی وقتی شما می­ خواهید شیر بدهید هیچ چیز به خوبی پیش نمی­رود. اغلب مادرها با همان غریزه و خاطره ­ای که از نحوه شیردهی قبلی خود یا اطرافیان دارند شروع به شیردهی می ­کنند. این حالت برای عده ای از مامان­ ها جواب می­ دهد و موفق به تغذیه انحصاری با شیر مادر می شوند.

ولی بسیار، مادرانی را می ­بینیم که با همین آزمون و خطاها فرصت را از دست می ­دهند. خودشان پریشان، خسته، ناامید و بالأخره تسلیم می ­شوند.

ای کاش بتوانم به این مادران کمک کنم.

مامان عزیز! به خصوص مامان اولی ها!

اگر در این بازه اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و برای یاد گرفتن تکنیک­ ها و فراز و نشیب­ های شیردهی از متخصص اطفال یا مامای خود کمک بگیرید در اغلب قریب به اتفاق موارد موفق به شیردهی خواهید شد.

باور کنید!!!

پس از زایمان به دلایل مختلف شیر مادر می­ تواند با تأخیر تولید شده یا جریان طبیعی پیدا کند. این کاملا طبیعی است و مشکل از شما نیست.

شما روز اول بعد از زایمان به خصوص اگر سزارین شده باشید به دلیل درد یا ضعف یا کاهش انرژی هنوز برای شیردهی ممکن است راحت نباشید. این هم طبیعی و قابل درک است. فقط تلاش خود را بکنید.

به خصوص اگر نوزاد شما کم وزن یا نارس است، زودتر خسته می­ شود و زیر سینه می­ خوابد. برای این نوزادان راه­ هایی وجود دارد که به کمک آن­ها قبل از اینکه خسته و ناامید شوید، خیلی راحت می­ توانید شیر دهید.

این مطالب را نیز بخوانید:

مهم ترین راهکارهایی که تولید شیر مادر را به ویژه در روزهای ابتدای تولد زیاد می کند چیست؟

 

چگونه متوجه شوم نوزادم گرسنه است؟

 

نمایش همه مطالب شیردهی

۴.۷/۵.۰
۶ بازخورد
این مطلب چقدر مفید بود؟
  1. ۵
  2. ۴
  3. ۳
  4. ۲
  5. ۱

One thought on “سخنی مهم با مادران به خصوص مامان اولی ها

    • دکتر معصومه حسنی میگوید:

      آگاهی مادران از حجم کم شیر در روز اول تولد، البته بسیار کوچک بودن معده و نیاز نوزاد به حجم کم شیر و درک مادری که تازه خودش زایمان کرده است؛ دست به دست هم به آرامش مادر و بهبود شیردهی کمک می کند. به این ترتیب بار عذاب وجدان مادر را نیز بسیار می کاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.